Donderdag 2 september 2010

9681 keer gelezen1 x gereageerd

Martin de Boer (Albelli) over klantenbinding

Martin de Boer (Albelli) over klantenbinding

In Adobe’s videoserie '5' praat interviewer Ronnie Overgoor met online-marketingmanager Martin de Boer van Albelli. Duidelijk wordt hoe specifiek de markt voor online-fotoalbums is, al was het maar omdat mensen vele uren bezig zijn met een bestelling.

Voor online-aanbieders van fotoalbums zit het verkoopproces nog iets ingewikkelder in elkaar dan voor de meeste andere webshops, schetst De Boer. Klanten moeten Albelli.nl niet alleen zien te vinden, maar ook de benodigde software downloaden en installeren. Dan moeten ze nog aan de slag gaan met het creëren van hun eigen fotoalbum.

Op het moment dat een klant (gemiddeld zes) uren besteed heeft aan het ontwerp van een fotoalbum, kan de aanbieder nog steeds niet volledig gerust zijn. De afronding, bestelling en betaling moeten immers nog plaatsvinden. De Boer legt uit hoe hij daar als marketeer op inspeelt. In het gesprek, dat Adobe in samenwerking met Blueshots TV liet opnemen, gaat veel aandacht uit naar key performance indicators (kpi’s) en conversie.

 


 

Onderwerp(en) & tags voor dit artikel:

- Lay-out (User-experience)
- Klantcontactkanalen (Klantcontact)
- Loyaliteit (Klantcontact)
- Technologie (Klantcontact)
- Selfservice (Klantcontact)
- Personalisatie (Klantcontact)



Er is op dit moment 1 reactie gegeven op:
Martin de Boer (Albelli) over klantenbinding
  1. Marlayne op vrijdag 12 augustus, 2011 om 14:02

    ik ben verbaast te lezen dat een klant gemiddeld 6 uur besteedt aan het maken van zijn fotoboek.

    Ik en meerdere personen doen vast iets verkeerds denk ik. Er gaan bij mij wel iets meer dan 6 uur inzitten hoor. Naat het foto's selecteren wil je ook weer iedere pagina uniek maken toch ?


Laat een reactie achter:
 









  Code (zie plaatje hierboven)

 E-mail mij de reacties


Uw reactie wordt onder bovengenoemd artikel geplaatst. De redactie van Twinkle behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen in geval ze niet ter zake doen, commercieel of kwetsend zijn. Alle reacties zijn te allen tijde voor verantwoordelijkheid van de inzender.