Veel mensen brengen inmiddels een bezoek aan webwinkels, maar slechts enkelen gaan tot aankoop over, blijkt uit cijfers van de e-tailing group. Bij de meeste webwinkels gaat slechts 2 tot 3 procent van de bezoekers over tot aankoop. Dit is hetzelfde percentage als vorig jaar en het jaar ervoor.
eMarketer zette de resultaten van het onderzoek in een grafiek. Klik op de afbeelding voor een grotere weergave.
Volgens de e-tailing group vereist het ieder jaar meer gerichte tactieken om de juiste bezoekers naar de website te krijgen, om op die manier de verkopen en retentie te verhogen. Analitics en dataverzameling worden genoemd als manieren dit te bereiken.
Ook het jaarlijkse onderzoek van Shop.orgin samenwerking met Forrester Research 'The State of Retailing Online' meldt een conversieratio tussen 2 en 3 procent. Dat is iets minder dan in 2002, toen het hoogste conversiepercentage in het vijfjarige bestaan van het onderzoek werd gemeten, 3,2 procent. In 2005 was dit 2,4 procent.
Dit zijn allemaal gemiddelde percentages. Onderzoek van Nielsen//NetRatingsdat in Internet Retailerwordt aangehaald bekijkt de conversieratio van de top 10 van websites in de Verenigde Staten. Daaruit blijken veel hogere percentages. Iedere site wist tenminste 15 procent van de bezoekers om te zetten naar kopers. Proflowers.com voert de lijst aan met een conversieratio van 25 procent.
Volgens Jeffrey Grau van eMarketer kijken deze bedrijven naar meer dan alleen percentages. 'Online retailers die verder gaan dan alleen traditionele webanalytics-gegevens om de intenties, perceptie en zorgen van hun klanten te begrijpen zullen een hogere conversieratio behalen.'

Er is op dit moment 0 keer gereageerd op:
Webwinkels hebben wel kijkers, minder kopers
Je kunt niet meer reageren op dit artikel.