Twinkle | Digital Commerce

Adversitement beloont beoordelaars op Reviewit

2017-05-27
170130
  • [nieuws]
  • 1:44

Adversitement heeft met Reviewit.nl een usability-platform gelanceerd. Site-eigenaren kunnen er naast kwantitatieve ook kwalitatitieve data verzamelen. Beoordelaars worden beloond met online-inwisselbare spaarpunten.

Het idee voor Reviewit ontstond al begin vorig jaar, aldus marketeer Mirte Romanillos van online-adviesbureau Adversitement. 'De focus in usability-onderzoek lag toen nog sterk op kwantitatieve data, die steeds makkelijker te verzamelen zijn. Ondertussen groeide in de markt de behoefte aan kwalitatieve data op basis van subjectieve beoordelingen. Daar zijn we met Reviewit op ingesprongen.'

Veel webwinkels

Adversitement heeft Reviewit onderverdeeld in categorieën en daaraan zelf een aantal prominente websites ter beoordeling toegevoegd, waaronder veel webwinkels. Klanten kunnen ook zelf sites aandragen, die aan een aantal criteria (bijv. over bezoekersaaantallen) moeten voldoen om te worden opgenomen. De beoordelingen van alle sites gaan langs een moderator. Romanillos: 'Maar die kijkt alleen of er geen schuttingtaal wordt gebruikt. De reviews worden verder altijd geplaatst.'

Hart luchten

Het usability-platform van Adversitement is volgens Romanillos uniek door zijn 'meervoudige benadering'. Consumenten kunnen er hun hart luchten over hun ervaringen met een bepaalde site of webshop, 'experts' kunnen hun deskundigheid etaleren door hun professionele mening te ventileren en site-eigenaren kunnen de input gebruiken om hun prestaties te verbeteren.

Kans op weerwoord
Speciale owner-accounts stellen site-eigenaren in de gelegenheid te reageren op reviews van klanten. Romanillos:  'Die kans op weerwoord voorkomt dat Reviewit een digitale Klaagmuur wordt waarin alleen maar gal wordt gespuwd. Op termijn hopen we dat site-eigenaren klachten of opmerkingen allemaal via Reviewit laten lopen. We praten nu met partijen over de implementatie van een speciale module. Bedrijven moeten zich er natuurlijk wel voor open durven stellen.'

Eyes

Aanstaande marketinginspanningen moeten ervoor zorgen dat Reviewit bekendheid krijgt bij het grote Nederlandse internetpubliek. Beoordelaars worden gebonden door per review spaarpunten uit te keren. Deze Eyes zijn in te wisselen bij Bol.com en Nationaletijdschriftenbon.nl.

Gouden tip

Na drie beoordelingen groeit een basic user uit tot advanced user. Met die status kan hij extra Eyes verdienen door in te gaan op uitnodigingen per mail voor usability-onderzoek. Romanillos: 'Dan wordt bijvoorbeeld gevraagd te kiezen tussen banner A of banner B. Een gouden tip aan de site-eigenaar kan de beoordelaar een megabonus aan Eyes opleveren.'

Zo kan het laagdrempelige Reviewit uitgroeien tot een poule van regelmatige beoordelaars, die Adversitement kan inzetten voor het usability-onderzoek van zijn klanten.