Dinsdag 29 juni 2010

2755 keer gelezenNu reageren

GfK: ‘Internetverkoop reizen nadert verzadigingspunt'

GfK: ‘Internetverkoop reizen nadert verzadigingspunt'

De verkoop van reizen via internet zal de komende vijf jaar nog groeien, maar zich daarna stabiliseren op een aandeel van maximaal 60 procent. Stenen reisbureaus blijven overeind en vooral de combinatie van online en offline biedt kansen.

Dat zegt Laurens van den Oever, commercieel directeur van GfK Retail and Technology, tegen Reisrevue. Hij baseert zijn uitspraken op de Internet Market Monitor 2010, die half juli verschijnt en omzetontwikkelingen in retailkanalen in beeld brengt.

Verzadigingspunt
Volgens Van den Oever worden op dit moment ongeveer net zo veel vakanties - samengestelde reizen om precies te zijn - online als offline geboekt. Het online-omzetaandeel groeit nog tot 57 procent in 2015, maar blijft daarna op dat niveau hangen. Van den Oever tegen Reisrevue: ‘Het lijkt ons aannemelijk dat de online-markt over vijf jaar een verzadigingspunt heeft bereikt. Deze ontwikkeling zien we in tal van omliggende sectoren.'

Stenen reisbureaus
Volgens Van den Oever betekent dit dat het gros van de stenen reisbureaus overeind zal blijven: 'Er zullen nog wel kantoren verdwijnen, maar uiteindelijk zullen er naar verwachting zo’n elfhonderd overblijven.' Die schatting komt overeen met een voorspelling van ABN Amro, dat ruim een jaar geleden op hetzelfde aantal reisbureaus uitkwam voor 2015: ook elfhonderd, 20 procent minder dan in 2008.

Synergie
Van den Oever ziet goede perspectieven voor partijen die het online- en offline kanaal in combinatie gebruiken, die synergie zoeken. ‘Het gaat erom dat je als reisbureau ook online actief bent, waarbij belangrijk is dat je weet wanneer je de klant online of juist fysiek moet benaderen', aldus de commercieel directeur, die toevoegt: ‘De totale koek wordt niet groter. Maar het stenen reisbureau is hard bezig een deel van de online-omzet terug te winnen, door het bieden van relevantie, maatwerk en specialisme in de combinatie van een offline- en online propositie.’

Twinkle schreef eerder over bevindingen uit de Internet Market Monitor van GfK, die over dik twee weken verschijnt. Algemene conclusie: ‘Online neemt steeds grotere hap uit retailomzet.’

 
 

Onderwerp(en) & tags voor dit artikel:

- Offline vs online (Multichannel)
- Cross-channel (Multichannel)
- Klantcontactkanalen (Klantcontact)



Geef nu als eerste een reactie op:
GfK: ‘Internetverkoop reizen nadert verzadigingspunt'

 









  Code (zie plaatje hierboven)

 E-mail mij de reacties


Uw reactie wordt onder bovengenoemd artikel geplaatst. De redactie van Twinkle behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen in geval ze niet ter zake doen, commercieel of kwetsend zijn. Alle reacties zijn te allen tijde voor verantwoordelijkheid van de inzender.