Dinsdag 27 december 2011

1721 keer gelezen1 x gereageerd

Kosten creditcards voor consumenten omlaag

Kosten creditcards voor consumenten omlaag

De Britse overheid wil af van de hoge kosten die consumenten moeten maken als ze op internet met een creditcard betalen. Daarmee lopen de Britten vooruit op wetgeving die de Europese Unie voorbereidt en die pas in 2014 van kracht zou moeten worden.

Webwinkels, luchtvaartmaatschappijen en andere ondernemingen waar je online kunt betalen, zouden eind 2012 deze kosten al flink moeten verlagen, schrijven Britse media dit weekeinde.

Bij het kopen van een vliegticket wordt er geregeld een fors bedrag extra gerekend als er met een creditcard wordt betaald. Soms is dat ook de enige mogelijkheid om te betalen. Zo rekent RyanAir ongeveer 10 euro per boeking extra en moeten klanten van AirBerlin een bedrag betalen dat oploopt tot 17 euro per persoon.

Andere vormen van betaling
De Britten willen overigens ook de toeslagen die op andere vormen van betaling worden gevraagd aanpakken. Betalen via de bank of met een gewone pinpas is meestal wel al goedkoper dan met een creditcard.

 
 

Onderwerp(en) & tags voor dit artikel:

- Europese regelgeving (Wetgeving)
- Betaalmethodes (Betalen)



Er is op dit moment 1 reactie gegeven op:
Kosten creditcards voor consumenten omlaag
  1. KOSTENPLAATJE op dinsdag 27 december, 2011 om 18:13

    Hum, ja echter de totale kosten die een bedrijf hiervoor moet maken zullen dan toch echt in de produkten zelf doorberekend moeten worden.

    Wat dus oneerlijk is voor de consumenten die een andere betaalwijze kiezen, die betalen dan indirect mee aan die kosten.

    Zeg maar betaling bij afhalen product koste eerst 10 euro maar door de extra kosten moet de winkelier hiervoor nu om rond te komen bijv. 12 euro vragen.

     

    Is het meest eerlijk en tranparant als de daadwerkelijk kosten voor een dienst die de klant gebruikt ook werkelijk separaat doorbelast worden. Dan hebben de overige eindklanten die goedkopere diensten gebruiken hier geen last van

     

    Domme mensen daar in UK en EU, denk toch eens simpel na!


Laat een reactie achter:
 









  Code (zie plaatje hierboven)

 E-mail mij de reacties


Uw reactie wordt onder bovengenoemd artikel geplaatst. De redactie van Twinkle behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen in geval ze niet ter zake doen, commercieel of kwetsend zijn. Alle reacties zijn te allen tijde voor verantwoordelijkheid van de inzender.