Vrijdag 8 februari 2013

1352 keer gelezenNu reageren

Amerikaanse webwinkels boeken grootste groei sinds crisis

Amerikaanse webwinkels boeken grootste groei sinds crisis

De Amerikaanse online retailbranche heeft een goed jaar achter de rug. De totale omzetgroei in 2012 is met 15 procent de grootst gemeten toename sinds de start van de recessie eind 2008, meldt onderzoeksbureau comScore in zijn jaarlijkse rapport.

De omzet in 2012 bedroeg 186,2 miljard dollar met opvallend genoeg de grootste toename in het eerste kwartaal van het jaar (17 procent). De opbrengsten van het holiday shopping season kwamen met 56,8 miljard dollar voor het eerst boven de magische 50 miljard uit, maar was met 14 procent de slechtst groeiende periode van het jaar.

‘Een kleine teleurstelling’, vindt Gian Fulgoni, Chairman van comScore. ‘We hadden meer verwacht van deze eindejaarsperiode, maar het cijfer lijkt te zijn veroorzaakt door de financiële zorgen van de consument (fiscal cliff, red.).’ Toch werd er in het laatste kwartaal van 2012 gemiddeld 8 procent meer uitgegeven per webshopper en bovendien waren er 6 procent meer online kopers dan een jaar eerder, aldus comScore. Fulgoni verwacht dan ook dat de Amerikaanse online consumentenbestedingen in 2013 blijven stijgen.

 
 

Onderwerp(en) & tags voor dit artikel:



Geef nu als eerste een reactie op:
Amerikaanse webwinkels boeken grootste groei sinds crisis

 









  Code (zie plaatje hierboven)

 E-mail mij de reacties


Uw reactie wordt onder bovengenoemd artikel geplaatst. De redactie van Twinkle behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen in geval ze niet ter zake doen, commercieel of kwetsend zijn. Alle reacties zijn te allen tijde voor verantwoordelijkheid van de inzender.