Dinsdag 22 januari 2008

3543 keer gelezen4 x gereageerd

Internet is nog steeds eng

Marieke Verdonk

Geen afbeelding beschikbaar

'Zeker van een fijne vakantie'. Dat is de pay-off van Toerkoop. Maar alleen als je via het reisbureau boekt, want internet herbergt - en dat weten u en ik natuurlijk allang - vele gevaren. Toerkoop Reisburo is een consumentencampagne gestart op landelijke en regionale tv, voor de radio en outdoor. De commercials benadrukken allemaal de mogelijke risico's van het boeken van een vakantie via internet. De nieuwe tv-commercial toont een gezin dat via internet een zonvakantie boekte, maar op een ijskoude ijsschots terechtkomt (zie het YouTube-filmpje hieronder). Ook de radio-commercials en abri's benadrukken de mogelijke risico's van boeken via internet.

Wie even op de site van Toerkoop.nl rondneust, snapt trouwens wel waarom Toerkoop de klanten liever in de reisbureaus heeft.

Reisorganisaties die het online-kanaal niet serieus nemen - en daarin is Toerkoop niet de enige - gaan de boot missen. En daarmee zeg ik niets nieuws, diverse onderzoeken wijzen het uit.

Ik heb trouwens niets tegen reisbureaus, behalve dat je er soms erg lang moet wachten, maar waarom zou het of/of moeten zijn?

Bekijk hier de tv-commercial

 
 

Onderwerp(en) & tags voor dit artikel:



Er is op dit moment 4 keer gereageerd op:
Internet is nog steeds eng
 
  1. Harold op woensdag 23 januari, 2008 om 23:53

    Ongelofelijk... ' Lekker de mist in met internehet. Boek de vakantie met de muis, dan ben je lekker ver van huis'. Ongelofelijkslecht dit. Je bent nog mild Marieke

  2. Martin op donderdag 24 januari, 2008 om 01:32

    Dit is wel lachen ja. Maar niet heus. Toerkoop biedt op haar site een hele rits aanbiedingen aan, alsmede een keuzepaneel met datum, bestemming etc. Maar wat je ook doet, het antwoord is altijd: "De website nodigt u voor dit onderdeel uit bij een Toerkoop Reisburo bij u in de buurt. Vul uw postcode in." Nou loop al mee sinds de uitvinding van Videotex in de vorige eeuw, maar zelfs in die tijd zou deze 'shop' de risee van marketingland geweest zijn. En dat wil wat zeggen.

  3. Fons op vrijdag 25 januari, 2008 om 21:42

    Ik denk dat er altijd wel een nichemarkt blijft voor vakanties die 'lastig' via internet te verkopen zijn. Maar het lijkt erop dat Toerkoop daar niet op mikt. Niet erg sterke marketingkeuze om 'angst' als middel in te zetten om clienten naar het loket te lokken. Misschien wat put-opties Toerkoop kopen?

  4. Tim de Vrind op dinsdag 29 januari, 2008 om 13:30

    Ook al ben ik het persoonlijk eens met de reacties van de anderen, Toerkoop heeft duidelijk gekozen voor een bepaalde propositie. Hiermee zijn ze in ieder geval onderscheidend. Het is ook vast geen toeval dat de gele Jiba koffer gebruikt wordt? De reiswinkel zal heus wel blijven bestaan; niet voor een ticket naar Rome, maar wel voor meer ingewikkelde reizen, of voor grote groepen die samen willen reizen. Ik wens Toerkoop hier veel succes bij.


Laat een reactie achter:
 









  Code (zie plaatje hierboven)

 E-mail mij de reacties


Uw reactie wordt onder bovengenoemd artikel geplaatst. De redactie van Twinkle behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen in geval ze niet ter zake doen, commercieel of kwetsend zijn. Alle reacties zijn te allen tijde voor verantwoordelijkheid van de inzender.